جمهوری اسلامی ایران
اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل
   
  • اهداف و ماموریتهای اداره کل ورزش وجوانان

   اهداف و ماموریتهای اداره کل ورزش وجوانان

   1-توجه به موضوع جوان و خودباوری-ورزش و سلامت اجتماعی

   2-ایجاد زمینه های لازم برای مشارکت تمامی اقشار به خصوص نسل جوان در عرصه های مختلف ورزشی،فرهنگی، اجتماعی و ... 3-ارتقای هویت فردی و ملی جوان و ورزشکاران

   4-شناسایی و ساماندهی استعدادها و توانمدی نسل جوان و ورزشکاران

   5-اعتلای آگاهی های عمومی در زمینه های فرهنگی،ورزشی و اجتماعی

   6-تقویت روحیه تحقیق، تتبع و ابتکار در تمامی زمینه های فرهنگی، ورزشی و اجتماعی

   7-تقویت روحیه عزت،افتخار، خودباوری ملی و نشاط فردی و اجتماعی

   8-تبادل فکری و هم اندیشی نسل جوان و ورزشکاران

   9-افزایش سطح مشارکت جوانان در فعالیت های جمعی. (وظایف کلی) برنامه ریزی ، سیاستگذاری و نظارت به منظور : 1-توسعه و تعمیم ورزش و پرورش نیروی بدنی و تقویت روحیه سالم در افراد کشور. 2-تعلیم و تربیت داوران و مربیان ورزش در سراسر کشور. 3-همگانی کردن ورزش در سطح کشور 4-تعمیم ورزش در روستاها و مناطق عشایری. 5-ارتقاء سطح ورزش قهرمانی برای دستیابی به رتبه های برتر در میادین بین المللی. 6-ارتقاءسطح ورزش حرفه ای با رویکرد اقتصادی. 7-تأسیس، تجهیز و اداره ورزشگاهها (استادیومها) و سایر مراکز ورزشی جهت توسعه آنها. 8-تدوین شاخصهای مربوط به صدور و لغو پروانه باشگاهها و تعیین صلاحیت اخلاقی مدیران مراکز ورزشی و تفریحات سالم کشور و نظارت بر فعالیتهای آنها طبق آئین نامه مصوب. 9-هدایت و حمایت فدراسیون ها و هیئت های ورزشی برای دستیابی به اهداف ورزشی تعیین شده .

   10-بازرسی امور فنی مربوط به ورزش و تربیت بدنی در مدارس، دانشگاهها، آموزشگاههای عالی و سایر دستگاه های اجرایی برای تحقق اهداف تعیین شده.

   11-ایجاد بستری مناسب جهت برقراری ارتباط واحدهای تحت پوشش سازمان با مراکز بین المللی تخصصی علمی ـ ورزشی به منظور دستیابی به آخرین اطلاعات و دستاوردها در زمینه های مربوطه.

   12-فراهم نمودن تمهیدات لازم برای تقویت مشارکت بخش غیر دولتی و تحکیم نهضت داوطلبی در فعالیتهای ورزشی.

   13-مطالعه و پژوهش در حوزه‌های راهبردی امور جوانان به منظور بازشناسی و تبیین مسائل و نیازهای گوناگون جوانان و ارائه راهبردهای مناسب برای حل مسائل آنان و هماهنگی مطالعات کاربردی دستگاه‌های اجرایی در این زمینه.

   14-شناسایی، نظارت، حمایت و تقویت تشکل‌های غیردولتی جوانان.

   15-شناسایی فعالیت‌های قابل واگذاری دستگاه‌های اجرایی به تشکل‌ها و سازمان‌های غیردولتی جوانان با همکاری مراجع ذیربط.

   16-بررسی عملکرد و میزان اثربخشی فعالیت‌های دستگاه های اجرایی مرتبط با امور جوانان و ارسال به مراجع ذی‌ربط.

   17-ساماندهی و نظارت بر مراکز خدمات مشاوره‌ای و اطلاع‌رسانی جوانان.

   18-طراحی و مدیریت برنامه‌های ملی ویژه و فرابخشی و نمونه‌سازی فعالیت‌های مر بوط به جوانان با همکاری دستگاه‌های اجرایی مربوط. 19-تهیه و تدوین «برنامه جامع ساماندهی امور جوانان کشور» با عنایت به جایگاه نقش و مأموریت‌های اساسی دستگاه های مختلف دولتی و غیردولتی مرتبط با امور جوانان.

   20-مطالعه و بررسی قوانین و مقررات مربوط به جوانان در جهت رفع کاستی‌ها و پیشنهاد برای تغییر و اصلاح یا وضع قوانین جدید به مراجع ذی‌صلاح با همکاری دستگاه های ذی‌ربط.

   21-ساماندهی فعالیت‌های فراغتی نسل جوان متناسب با مقتضیات دوره جوانی در جهت سازندگی کشور و رفع محرومیت فرهنگی و اجتماعی جوانان در مناطق شهری و روستایی.

   22-ارائه شیوه‌های مناسب برای استفاده بهینه از استعدادها و توانایی‌های جوانان و بهره‌گیری بیشتر از امکانات و منابع دستگاه‌های اجرایی ذی‌ربط.

   23-همکاری در تعیین ضوابط و استاندارد برای فعالیت‌های مراکز فرهنگی و هنری مربوط به جوانان با دستگاه‌های اجرایی ذی‌ربط.

آذربایجان شرقی - اداره کل ورزش و جوانان
مجموع بازدیدها : 4,821,527
تعداد بازدید امروز : 1,419
تعداد بازدید دیروز : 3,638
آخرین به روزرسانی : 1398/08/21
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.