جمهوری اسلامی ایران
اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل
   
  • نظمی : بناب شهر دوچرخه ، الگوی توسعه ورزش همگانی در آذربایجانشرقی و کشور است

   در نشست هماهنگی برگزاری نوزدهمین همایش بزرگ دوچرخه سواری بناب

   نظمی : بناب شهر دوچرخه ، الگوی توسعه ورزش همگانی در آذربایجانشرقی و کشور است

   نظمی : بناب شهر دوچرخه ، الگوی توسعه ورزش همگانی در آذربایجانشرقی و کشور است

   جمشید نظمی مدیر کل ورزش و جوانان آذربایجانشرقی در نشست هماهنگی برگزاری نوزدهمین همایش بزرگ دوچرخه سواری بناب گفت : بناب شهر دوچرخه ، الگوی توسعه ورزش همگانی در آذربایجانشرقی و کشور است.

   جمشید نظمی مدیر کل ورزش و جوانان آذربایجانشرقی در نشست هماهنگی برگزاری نوزدهمین همایش بزرگ دوچرخه سواری بناب گفت : بناب شهر دوچرخه ، الگوی توسعه ورزش همگانی در آذربایجانشرقی و کشور است.
   نشست هماهنگی برگزاری نوزدهمین همایش بزرگ دوچرخه سواری بناب با حضور فرج الهی فرماندار شهرستان بناب و نمایندگان ارگانها و نهادها در اداره کل ورزش و جوانان استان برگزار شد .
   نظمی در این نشست تصریح کرد : باید فضای آذربایجانشرقی را به سمت انجام فعالیت های ورزشی روزانه و سلامتی عمومی سوق دهیم.
   وی تصریح کرد : ارتقاء سطح سلامتی و نشاط اجتماعی با بھره گیری از ورزش، چشم اندازی است که در اداره کل ورزش و جوانان استان با همکاری ارگانها و نهاده برای بخش ورزش ھمگانی ترسیم شده است .
   وی در ادامه افزود : فرهنگ دوچرخه سواری در جامعه در راستای توسعه وزرش همگانی و کاهش مشکلات جسمانی و روانی و توسعه شادی و نشاط در جامعه از یک سو و کاهش آلایندگی شهری و ترافیک نقش مهم و کلیدی دارد.
   وی اظهار داشت : ترویج استفاده از وسایل حمل و نقل پاک،ترویج ورزش و فعالیت های بدنی، روان سازی مشکلات ترافیک کلان شهرها،کاهش مصرف سوخت و کاهش هزینه های خانواده و ... با توسعه فرهنگ دوچرخه سواری خواست مسئولان شهری و کشوری می باشد، و در این زمینه فرهنگ سازی نیاز جامعه بوده تا به وسیله آن بسیاری از مشکلات جامعه رفع شود.
   ولی‌الله فرج‌اللهی فرماندار شهرستان بناب در این نشست گفت : استفاده از دوچرخه برای سلامتی و تندرستی جامعه یک ضرورت است.
   وی افزود : افزایش بیماریهای قلبی و تنفسی ، چاقی ، فشار خون و دیابت جوانان را تهدید میکند و تلاش ما ارتقاء سلامتی جامعه با ورزش است.
   فرج الهی بر ثبت ملی این همایش در کشور تاکید کرد و گفت : همایش دوچرخه سواری بناب میتواند به عنوان بزرگترین و مهمترین نماد فرهنگ سازی دوچرخه سواری در کشور معرفی شود.
   وی افزود : امسال با حمایت مسئولین کشوری و استانی همایش بناب شهر دوچرخه بصورت استانی و با حضور رکابزنانی از تبریز و سایر شهرستانها برگزار کنیم تا فرهنگ سازی بیشتری در جامعه روی دهد.
   فرج الهی در ادامه تصریح کرد : دوچرخه نقش مهمی در بحث کاهش آلایندگی های محیطی و ترافیک در شهرها دارد و در شهربناب نیز بایستی مسیرها و خیابانهای اختصاصی دوچرخه سواری ایجاد شود .
   وی افزود : شهرستان بناب با داشتن علاقمدان و نهادینه شدن فرهنگ دوچرخه سواری به خوبی توانسته یان الگوی مناسب اجتماعی را توسعه دهد.
   فرماندار شهرستان بناب تصریح کرد : اقدامات ثبت ملی بناب شهر دوچرخه از سوی وزارت ورزش و جوانان و سازمان گردشگری و میراث فرهنگی با توجه به ظرفیت و تونمندی های موجود شهرستان بناب و آن چه از نزدیک شاهد آن بودم ارائه شده و به زودی شاهد ثبت ملی این رویداد مهم خواهیم بود.
   وی گفت : این همایش بزرگ توسعه ورزش همگانی در بین احاد جامعه را به خوبی نشان میدهد.
   وی افزود : افتخار بزرگی برای ورزش منطقه است که بناب در کشور به عنوان شهر دوچرخه می شناسیم و این شهر در توسعه ورزش همگانی در کشور مطرح است.
   وی در ادامه بیان داشت : شهرستان بناب با تلاش مسئولین و همیاری مردم توانسته الگوی برای سایر استانها و شهر باشد و در ارتقاء ورزش همگانی این همایش نقش مهمی دارد
   نوزدهمین همایش بزرگ دوچرخه سواری بناب روز جمعه 28 مهرماه جاری برگزار خواهد شد.
   این همایش همه ساله برگزار می شود و قرار است امسال این همایش به صورت استانی برگزار شود.
   بناب به دلیل استفاده مردمان این شهر از دوچرخه طی سال های طولانی، به شهر دوچرخه معروف است.
   اخبار مرتبط
آذربایجان شرقی - اداره کل ورزش و جوانان
مجموع بازدیدها : 2,636,836
تعداد بازدید امروز : 3,118
تعداد بازدید دیروز : 5,484
آخرین به روزرسانی : 1397/05/01
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.