جمهوری اسلامی ایران
اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل
   
  • منطقه آزاد ارس میزبان نشست نائب رییسان بانوان هیاتهای ورزشی و ومسئولین ورزش بانوان شهرستانهای آذربایجانشرقی خواهد بود

   مسئول امور ورزش بانوان اداره کل ورزش و جوانان آذربایجانشرقی خبر داد

   منطقه آزاد ارس میزبان نشست نائب رییسان بانوان هیاتهای ورزشی و ومسئولین ورزش بانوان شهرستانهای آذربایجانشرقی خواهد بود

   منطقه آزاد ارس میزبان نشست نائب رییسان بانوان هیاتهای ورزشی و ومسئولین ورزش بانوان شهرستانهای آذربایجانشرقی خواهد بود

   لیلا جاویدان مسئول امور ورزش بانوان اداره کل ورزش و جوانان آذربایجانشرقی گفت : چهارشنبه 24 آبان منطقه آزاد ارس میزبان نشست نائب رییسان بانوان هیاتهای ورزشی و ومسئولین ورزش بانوان شهرستانهای آذربایجانشرقی خواهد بود.

   لیلا جاویدان مسئول امور ورزش بانوان اداره کل ورزش و جوانان آذربایجانشرقی گفت : 24 آبان ماه منطقه آزاد ارس میزبان نشست نائب رییسان بانوان هیاتهای ورزشی و ومسئولین ورزش بانوان شهرستانهای آذربایجانشرقی خواهد بود.
   وی تصریح کرد : خانم کرملو مدیرکل امور ورزش بانوان وزارت ورزش و جوانان کشور میهمان این نشست خواهد بود تا در خصوص ساماندهی و بررسی مشکلات ورزش بانوان تبادل نظر شود.
   لیلا جاویدان در خصوص آخرین وضعیت ورزش بانوان اظهار کرد: ورزش بانوان در استان، در 47 رشته مختلف فعال است که در هفت ماهه نخست سال جاری، بالغ بر 100 هزار نفر ورزشکار سازمان یافته داریم که در 21 شهرستان، شهر، بخش‌ها و حتی روستاهای بزرگ نیز فعالیت ورزشی بانوان موجود است.
   وی افزود: در بحث ورزش همگانی، 256 ایستگاه برای ورزش صبحگاهی در نظر گرفته‌ایم که سالن‌هایی که متعلق به اداره کل ورزش و جوانان بود، همگی به بخش خصوصی واگذار شده و پیش از ظهرها به بانوان ارائه سرویس می‌کنند. تنها سالنی که به صورت اختصاصی و تمام وقت برای ورزش بانوان در شهر تبریز وجود دارد، سالن کوثر است که این سالن به صورت حاکمیتی نگه داشته شده تا تمرینات تیم‌های منتخب بانوان در این سالن انجام شود.
   وی خاطرنشان کرد: در 9 ماهه نخست سال، بالغ بر 100 همایش مختلف، از جمله تجمع‌های مختلف پیاده‌روی، کوهپیمایی و ... برای بانوان برگزار شده است که سعی کرده‌ایم امسال در کنار ورزش همگانی، بحث نشاط را نیز در قالب جنگ‌های شادی، ارتقای مهارت‌های سبک زندگی و تغذیه صحیح و ...، تقویت کنیم تا سطح آگاهی بانوان را نسبت به سلامتی و ایجاد فرهنگ نشاط افزایش دهیم.
   جاویدان بیان کرد: آمار نشان می‌دهد که درصد افسردگی در بین بانوان رو به رشد است و به همین دلیل، سعی داریم بحث نشاط و مشارکت جمعی بانوان را در این زمینه افزایش دهیم. تأکید زیادی برای احیای بازی‌های سنتی، بومی و محلی و آداب و رسومی که در استان ما رو به افول است، داریم و از طریق هیئت روستایی و عشایری پیگیر این موضوع هستیم.
   وی تأکید کرد: در هر رشته، روی دو بُعد قهرمانی و همگانی کار می‌کنیم و خدمات مختلفی را برای تقویت این دو بعد ارائه کرده‌ایم؛ به عنوان مثال در رشته والیبال، بالغ بر 3000 نفر استعدادیابی شده است تا بتوانیم از بعد همگانی به قهرمانی برسیم.
   رییس گروه توسعه امور بانوان اداره کل ورزش و جوانان آذربایجان‌شرقی بیان کرد: در بعد قهرمانی سعی کرده‌ایم تا بانوان در همه رده‌های سنی، تیم داشته باشند و آن‌ها را به مسابقات انتخابی تیم ملی اعزام کنیم. امسال، وضعیت قهرمانی بانوان استان نسبت به سال‌های گذشته بسیار بهتر شده و در رشته‌های مختلف، چهره های جدیدی را معرفی کرده‌ایم؛ چرا که هیئت‌ها روی استعدادیابی و برگزاری تمرینات مستمر تیم‌های بانوان برنامه‌ریزی کرده‌اند و تلاش می‌کنیم میزبانی اردوهای مختلف را نیز بگیریم تا آگاهی ورزشکاران افزایش یابد.
   وی با بیان این‌که سند استراتژی توسعه ورزش قهرمانی و همگانی بانوان در افق چهار ساله تدوین شده است، گفت: در این سند، چهار برنامه در نظر گرفته‌ایم تا به اهداف مختلف‌مان از جمله موفقیت در انتخابی‌های تیم ملی، اعزام به مسابقات آسیایی و حضور در المپیک برسیم. این سند، تا کنون خروجی‌های خوبی داشته و اخیراً شاهد موفقیت بانوان استان در مسابقات مختلف هستیم.
   جاویدان تأکید کرد: بستر ورزش بانوان، زمین مساعدی است که با توجه اندک، می‌تواند به خوبی بارور شود و اگر در بحث امکانات، وضعیت‌مان بهتر شود، استعدادهای خوبی از نظر قدرت جسمانی و فیزیکی داریم که رشد آن‌ها مستلزم هزینه کردن است.
   اخبار مرتبط
آذربایجان شرقی - اداره کل ورزش و جوانان
مجموع بازدیدها : 3,176,944
تعداد بازدید امروز : 133
تعداد بازدید دیروز : 3,939
آخرین به روزرسانی : 1397/07/23
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.