جمهوری اسلامی ایران
اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل
   
  • امیر تقی زاده: نقش مهم آموزش‌های پیش از ازدواج در موفقیت زندگی زوجین انکارناپذیر است

   امیر تقی زاده: نقش مهم آموزش‌های پیش از ازدواج در موفقیت زندگی زوجین انکارناپذیر است

   امیر تقی زاده: نقش مهم آموزش‌های پیش از ازدواج در موفقیت زندگی زوجین انکارناپذیر است

   امیر تقی زاده در دوره توجیهی مدرسین حوزه ازدواج و تعالی خانواده سراسر استان افزود : فراهم سازی زمینه‌های ازدواج‌های مستحکم یک هدف با ارزش برای نسل انسان و فارغ از حیطه‌ها و چارچوب های فرهنگی است.

   نقش مهم آموزش‌های پیش از ازدواج در موفقیت زندگی زوجین
   امیر تقی زاده در دوره توجیهی مدرسین حوزه ازدواج و تعالی خانواده سراسر استان افزود : فراهم سازی زمینه‌ ازدواج‌های مستحکم یک هدف با ارزش برای نسل انسان و فارغ از حیطه‌ها و چارچوب های فرهنگی است.
   وی گفت: روابط نزدیک و صحیح همسران می‌تواند نتایج مثبتی بر سلامت جسمی و روانی شان داشته باشد و موجب کاهش واکنشهای قلبی-عروقی، افزایش رفاه و زندگی بهتر فردی و روانی شود.
   همچنین مشاهدات و پژوهش‌ها نشان داده است فرزندان رشد یافته درمحیط مناسب رفتاری وعملکردی، نتایج بهتری درکسب امتیازات دانشگاهی و رقابتهای اجتماعی دارند.
   وی در ادامه گفت: با توجه به اهمیت نهاد خانواده لازم است بررسی‌های بیشتری در زمینه شکل‌گیری، تداوم و بقای این بخش ارزشمند اجتماعی انجام شود. بنابراین وجود طرحی جامع برای چک آپ پیش از ازدواج، شکل گیری ازدواج و تداوم آن در جهت حل تعارضات و پیشگیری از وقوع بحران اهمیت دارد ،چرا که بر سلامت فردی و اجتماعی افراد تاثیر زیادی می‌گذارد.
   امیر تقی زاده اظهار کرد: برنامه ریزی جهت پیشگیری از تعارضات زوجین و ایجاد سیستم های آموزشی جهت قدرتمند سازی زندگی متأهلی و همگام سازی اهداف در زمینه ارایه خدمات به زوجین ضروری به نظر می‌رسد.
   معاون امور جوانان و فرهنگی اداره کل ورزش و جوانان آذربایجانشرقی گفت : یکی از مهمترین عوامل اثرگذار در حوزه طلاق فقدان آموزش های پیش از ازدواج است که در بین نقش مدرسین حوزه ازدواج بیش از پیش مهم خواهد بود.
   در دوره توجیهی حسین دهقانی رییس گروه ساماندهی امور جوانان گفت: مربیان و مدرسین دوره های کلاسهای آموزشی ازدواج و خانواده با حضور در شهرستانها در کارگاههایی که در این خصوص برگزار میشود سرفصل های 8 گانه آموزشی را تدریس خواهند نمود.
   وی افزود: در سال 1396 در سطح استان سیصد و شصت و شش کارگاه آموزشی برگزار شده که در برنامه ریزی سال 1397 پیش بینی شده ششصد کارگاه برگزار شود.
   دهقانی در خصوص سرفصل های آموزشی که توسط مدرسین ارائه خواهد شد افزود : سرفصل مفهوم، ضرورت ، انواع و کارکرد های ازدواج که شامل اهداف اصلی وجایگاه ازدواج در زندگی فردی و اجتماعی، انواع و اشکال ازدواج در ایران، کارکردهای ازدواج و نقش آن در سلامت خانواده و جامعه ، سرفصل دوم مراحل مختلف ازدواج که شامل آمادگی، آشنایی، نامزدی، عقد و عروسی، آغاز زندگی مشترک و سرفصل سوم انواع بلوغ و نقش آن در زندگی مشترک که شامل سنی،فیزیولوژیکی،عاطفی،عقلانی،اقتصادی،اجتماعی،مدیریتی خواهد بود.
   رییس گروه ساماندهی امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان آذربایجانشرقی افزود : معیارهای انتخاب همسرو تفاوت های زنان و مردان ، وظایف و حدود اختیارات متقابل زن و مرد و آسیب های ازدواج ، مهمترین چالش های زندگی مشترک ، مهارت ها و شرایط لازم برای ازدواج و زندگی موفق و نقش مشاوره های تخصصی ازدواج و خانواده در تحکیم و تعالی خانواده تدریس خواهد شد.
   حسین دهقانی در ادامه افزود: مسئله مشخص ما در موضوع ازدواج اینست که یکسری آسیب هایی در موضوع ازدواج وجود دارد و ما می خواهیم با هم افزایی ظرفیت ها ی دستگاه ها با این آسیب ها مقابله کنیم. به این منظور لازم است ظرفیت ها را شناسایی کنیم ، موانع را بشناسیم و بتوانیم به یک طرح جامع دست پیدا کنیم.
   وی در ادامه با بیان اهمیت آموزش های پیش از ازدواج افزود: تمام شواهد پژوهشی نشان از اثر بخشی فعالیت های آموزشی دارد و قطعا آموزش های پیش از ازدواج در شکل گیری یک خانواده موفق تاثیرگذار است. همچنین تاثیر مستقیم و غیر مستقیم بر کاهش آمار طلاق خواهد داشت.
   اخبار مرتبط
آذربایجان شرقی - اداره کل ورزش و جوانان
مجموع بازدیدها : 3,677,346
تعداد بازدید امروز : 122
تعداد بازدید دیروز : 4,689
آخرین به روزرسانی : 1397/12/02
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.