جمهوری اسلامی ایران
اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل
   
  • هدفم کسب مدال در المپیک 2024 است/ مسوولان از قهرمانان حمایت نمایند

   هدفم کسب مدال در المپیک 2024 است/ مسوولان از قهرمانان حمایت نمایند

   هدفم کسب مدال در المپیک 2024 است/ مسوولان از قهرمانان حمایت نمایند

   قهرمان تبریزی مسابقات وزنه‌برداری جوانان جهان گفت: به دنبال کسب یک مدال خوشرنگ در المپیک 2024 هستم.

   محمد حسینی قهرمان مسابقات جوانان جهان در رشته وزنه‌برداری که در کشور فیجی برگزار شد، در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در تبریز اظهار داشت: در ابتدا تشکر ویژه‌ای دارم از آقای ایوب بهتاج مدیر کل اداره ورزش و جوانان استان که واقعا در حق من لطف کردند و مورد حمایت ایشان بودم و همچنین از آقای جهانپور رئیس هیات وزنه‌برداری استان که به من محبت داشتند، تشکر می‌نمایم.
   وی در مورد شروع خود در این رشته گفت: وزنه برداری را ۴ سال قبل طی استعدادیابی در سالن فتح خیبر انجام شد زیر نظر مربی خوبم آقای یعقوب دلاور شروع کردم، خودم هم به وزنه‌برداری علاقه داشتم و در موفقیت من خانواده‌ام نقش مهمی داشتند که دست پدر و مادرم را می‌بوسم خیلی حمایت کردند در سالن تمرین آقایان جابر قلندری و حامد دیبامهر و دلاور زحمت زیادی کشیدند و قدردان همه این عزیزان هستم.
   حسینی گفت: برای مسابقات جهانی حدود ۸ ماه بود که به صورت شبانه روزی در اردو بودم. فشار تمرینات، ضرب خوردگی‌ها، دوری از خانواده و دوستان واقعا مشکل بود، ولی در هر صورت این زمان گذشت و در مقابل این همه فشار توانستم نتیجه خوبی به لطف خداوند بدست بیارم که در همه حال شاکر هستم چون اگر لطف خداوند نبود گرفتن این مدال‌ها میسر نمی‌شد، البته از مربیان تیم ملی آقای بیرانوند، آقای شاهو جوانمردی و مربیان ادواری، مسوولین فدراسیون وزنه بردار هم کمال تشکر رو دارم.
   قهرمان جوانان جهان گفت: اینکه قبل مسابقه فکرش رو می کردم طلا بگیرم نه،‌ لطف خداوند شامل حالم شد که توانستم بعد ۴۵ سال که آقای احد رستگار یکضرب صاحب مدال نقره در کشور فرانسه شدند من هم افتخار کسب طلای یکضرب، برنز دوضرب و نقره مجموع رو بدست آوردم.
   افتخارآفرین تبریزی گفت: مسابقات در کشور فیجی برگزار شد و خروج من که در خدمت سربازی هستم به مشکل برخورده بود که با گروه دوم اعزام شدم. بعد ۳۰ ساعت راه به محل مسابقات رسیدم و فردایش به روی تخته رفتم و علت اینکه نتوانستم در دوضرب خوب کار کنم خستگی بود و گرنه من خودم دوضرب‌زن هستم، ولی باز خدا رو شکر توانستم دل ملت ایران و شهرم را خوشحال بکنم و از عملکردم خیلی راضی هستم.
   وی افزود: مربیان عزیزم برنامه‌ریزی می‌کنند تا بتوانم در المپیک ۲۰۲۴ شرکت و مدال خوش رنگی برای کشورم بیارم و انتظاری که از مسوولین شهر دارم از قهرمانان ورزشی حمایت کنند تا سختی این راه را بتوانیم به راحتی طی کنیم و افتخاری برای کشور و استان کسب نمایم.
   حسینی در مورد لحظات سخت مسابقات جهانی فیجی گفت: سخت‌ترین زمان مسابقه وقتی بود که ۱۹۱ کیلو دوضرب رو بالای سر بردم و توانستم نائب قهرمان بشم و می‌خواهم تشکر ویژه از مربی عزیزم آقای مسعود نوری که مربی اصلی من هستند، نمایم که در همه حال کنارم بودند تا توانستم به این جایگاه برسم.
   محمد حسینی در مسابقات وزنه برداری قهرمانی جوانان جهان که در فیجی برگزار شد، در وزن 91 کیلوگرم در یک ضربه به مدال طلا، در 2 ضرب برنز و در مجموع به مدال نقره دست یافته و 3 مدال برای کاروان ایران به ارمغان آورد.
   اخبار مرتبط
آذربایجان شرقی - اداره کل ورزش و جوانان
مجموع بازدیدها : 5,067,924
تعداد بازدید امروز : 51,287
تعداد بازدید دیروز : 57,221
آخرین به روزرسانی : 1398/09/19
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.